Ogłosiliśmy 5 konkretów Prygla oraz Radom Wielki Projekt!

Wczoraj przedstawiliśmy program naszego komitetu — Komitetu Wyborczego Wyborców Roberta Prygla Nowego Prezydenta Radomia.

Przemaszerowaliśmy symbolicznie ulicą Żeromskiego przed Urząd Miejski i zaprezentowaliśmy oficjalnie naszych kandydatów. Drużyna Prygla to wspaniali ludzie, którzy w swoim życiu już osiągnęli sukces, teraz czas, aby przenieśli swoje doświadczenie i umiejętności do rady naszego miasta.

Świeżość, energia, doświadczenie i całkiem nowe spojrzenie na sprawy dla Radomia najważniejsze – to nasze cechy. Będziemy słuchać uważnie, reagować sprawnie, działać skutecznie! Nasz program to dwie płaszczyzny działania:

zadania do wykonania na już – od zaraz – czyli 5 KONKRETÓW PRYGLA oraz wizja nieodległej przyszłości, która kryje się pod hasłem „RADOM WIELKI PROJEKT”, bo Radom wymaga przemodelowania.

Dosyć marnowania szans! Radom stanie się technologicznym centrum Polski! Radom stworzy wokół siebie silny organizm jako aglomeracja, przywrócimy wiarę mieszkańców w naszą wspólną przestrzeń, którą jest nasze miasto!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dla Radomia!

I AUDYT MIASTA
Od tego zaczyna swoją pracę każdy menedżer na całym świecie. Aby naprawić miasto i stworzyć najlepszą strategię rozwoju Radomia, najpierw musimy wiedzieć, na czym stoimy. Mieszkańcy Radomia mają prawo wiedzieć, jaki jest dokładny stan finansów, zadłużenie i kondycja instytucji. Przeprowadzę dokładny audyt miasta. O jego efektach poinformuję wszystkich Radomian. Od tego rozpocznę zmianę Radomia, aby stał się miastem wielkim, na co zasługuje!

II NASZE DZIECI, NASZE WNUKI
Nasze dzieci i wnuki nie wybiorą Radomia, jeżeli nie stworzymy ku temu warunków. Przekonajmy naszą młodzież, że w Radomiu można się rozwinąć i osiągnąć sukces. Będziemy dążyć do powstania rządowego programu rozwoju radomskiego ośrodka akademickiego. Uruchomimy miejski program wsparcia dla młodych naukowców i poszukiwanych specjalistów. Wprowadzimy funkcje akademickie do centrum miasta. Będziemy inicjować współpracę uczelni wyższych i szkół średnich z przedsiębiorcami. Podejmiemy skuteczne działania na rzecz realnej deglomeracji, to jest przeniesienia do Radomia kolejnych instytucji rangi regionalnej i krajowej. Dzięki temu Radom zyska wartościowe miejsca pracy dla specjalistów. Radom będzie przyciągał młodych ludzi z regionu i kraju.

III NASZE ZDROWIE
Radom i Radomianie potrzebują radykalnej poprawy sytuacji w służbie zdrowia. W porównaniu z innymi dużymi miastami mamy dużo mniej łóżek szpitalnych, lekarzy, placówek medycznych i sprzętu, a co za tym idzie, trudniej dostać się do lekarza a wiele spraw trzeba załatwiać w Warszawie, Lublinie czy Kielcach. W Radomiu musi powstać nowy, duży uniwersytecki szpital kliniczny sfinansowany i utrzymywany z pieniędzy centralnych. Będzie wsparciem dla wydziału lekarskiego Uniwersytetu Radomskiego, a Radomianom zapewni dodatkowe możliwości leczenia, żeby nie trzeba było wyjeżdżać z Radomia do innych ośrodków po pomoc. Jako miasto zapewnimy atrakcyjne warunki dla lekarzy i rezydentów, w tym mieszkania.

IV NASZE DROGI
Stworzymy strategię miasta, w którym wszędzie będzie można dostać się wygodnie i szybko. Będzie to oparte na synergii pomiędzy transportem publicznym i prywatnym. Niczego nie będziemy zakazywali, bo sprawne zarządzanie to nie zakazy, ale zapewnienie realnego wyboru. Szybki, wygodny i regularny transport publiczny musi dotrzeć do ścisłego centrum, aby opłacało się zostawić samochód i wybrać autobus. Natomiast dla zmotoryzowanych powinna powstać sieć strategicznych zbiorczych parkingów w sąsiedztwie ścisłego centrum. Poprawa sytuacji na radomskich drogach może nastąpić nie tylko dzięki przemyślanej budowie nowych dróg, ale przede wszystkim poprawie organizacji ruchu, dzięki właściwej inżynierii.

Nowe drogi będą powstawać dzięki klarownym przetargom i właściwemu nadzorowi. Szybkość realizacji inwestycji musi się skrócić, a jakość nadzoru zdecydowanie podnieść.

Musi ulec poprawie bezpieczeństwo pieszych, zarówno w śródmieściu, jak i wewnątrz osiedli mieszkaniowych. Stworzymy bezpieczne i dobrze zaplanowane ciągi piesze i rowerowe. W mieście nikt nie powinien ginąć na drodze i nikt nie powinien czuć się zagrożony.

V PORZĄDEK I BEZPIECZEŃSTWO
Bezpieczeństwo zaczyna się od porządku. Dobry gospodarz nie zamyka się w urzędzie i nie spędza więcej czasu za granicą niż w mieście, którym ma zarządzać. Będę zawsze blisko każdego z Was. Będziecie mnie widzieć. Straż miejska, będzie odbierała telefony i skutecznie interweniowała dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. Będę współpracował ze środowiskami lokalnymi, organizacjami pozarządowymi, radami osiedli, żeby opracować i wdrożyć rozwiązania pozwalające wszystkim czuć się bezpiecznie w swojej najbliższej okolicy. Prezydent może – i powinien – ściśle współpracować w tym zakresie również z lokalną policją.

Nazywam się Robert Prygiel i kandyduję na nowego prezydenta Radomia. Tak jak Ty uważam, że Radom jest wspaniałym miastem o niewykorzystanym potencjale. Również uważam, że konieczna jest zmiana sposobu zarządzania Radomiem.

Wraz z „Drużyną Prygla” idziemy do wyborów z pewnym hasłem „Robert Prygiel, nowy prezydent Radomia!”, bo jesteśmy pewni swego i wierzymy, że dzięki ciężkiej zespołowej pracy możemy odzyskać Radom dla jego mieszkańców. Będziemy przekonywać Was moi drodzy krajanie, że warto, jest nam zaufać. Z jakimi hasłami idziemy? 

SŁUCHAĆ UWAŻNIE, 
REAGOWAĆ SPRAWNIE, 
DZIAŁAĆ SKUTECZNIE!

Wraz z „Drużyną Prygla” idziemy do wyborów z pewnym hasłem „Robert Prygiel, nowy prezydent Radomia!”, bo jesteśmy pewni swego i wierzymy, że dzięki ciężkiej zespołowej pracy możemy odzyskać Radom dla jego mieszkańców. Z jakimi hasłami idziemy?

Słuchać uważnie, reagować sprawnie, działać skutecznie!

Kontakt

kontakt@druzynaprygla.pl
+48 787 004 117

Dołącz do nas!